TELEFÓN 0902 182 430 *on-line rezerváciaREZERVUJTE TERAZ

Akcia

RETRO 1. MÁJ

Start Date: 1. May 2014
Čas: 0:00 - 0:00

RETRO 1. MÁJ

„Vážené súdružky, vážení súdruhovia! “

Dovoľte, aby sme Vás pozvali na cestovanie v čase, a uniesli Vás zopár desaťročí do minulosti, do 60-ich, 70-ich a 80-ich rokov minulého storočia, keď v našej republike, vtedajšej ČSSR vládla komunistická idea, a 1.máj bol jedným z najväčšmi oslavovaným štátnym sviatkom – sviatkom práce a pracujúceho ľudu!

Tí skoršie narodení si dôverne pamätajú, ako v deň tohto pracovného pokoja sa povinne museli zúčastniť prvomájového pochodu, pred postavenou tribúnou plnou vtedajších „celebrít“ mávať vlajkami a transparentmi, no a po skončení slávnostného pochodu hor sa na jarmok, kde v stánkoch sa predávali rôzne dobroty ako napr. pečená klobáska, „cigánska pečienka“ a podobne, no a samozrejme nemohlo chýbať – i keď nie vždy úplne správne vychladené – pivečko či vínko.

Tí v strednom veku sa ešte budú pamätať na pionierske uniformy a šatky, zhromažďovanie sa na školských nádvoriach, a potom ako jednoliaty celok taktiež účasť na slávnostnej „manifestácii“.

No a tým mladším ročníkom, ktorí túto dobu poznajú len z kníh, starších filmov, či z rozprávania svojich rodičov, by sme práve túto udalosť chceli oživiť.

Preto sme sa v dnešný deň rozhodli pre Vás pripraviť výber z jedál, ktoré boli typické pre toto obdobie, ktoré sa najčastejšie ponúkali v našich vtedajších pohostinstvách, a ktoré sa tak trochu stali aj symbolom socialistickej éry.

Dúfame, že Vám tým ulahodíme, prijmeme Vás zaspomínať si na túto nepopierateľnú časť našej histórie, a presvedčíme aj tých mladších, že ani vtedy nebolo všetko úplne zlé!

Česť práci!

 

Polievky:

Hovädzí vývar z kostí so zeleninou a cestovinami 0,33l 
1,50€
Kapustová so zemiakmi a klobásou 0,33l
1,50€

 

Hlavné jedlá:

Španielsky vtáčik, zemiaková kaša 120g
4,90€
Znojemský guláš s tarhoňou 120g
4,90€
Pečené pliecko, dusená kapusta, knedle 120g 
4,90€
Restovaná bravčová pečeň, ryža, kyslé uhorky 120g
4,90€
Prírodné kuracie na šampiňónoch, ryža
4,90€
Lečo z čerstvej zeleniny s domácou klobásou, chlieb 300g
4,90€

 

Dezert:

Tradičný zákusok: Laskonka, Bratislavský rez, Plnený špic, Ruská zmrzlina,

„Sladká spomienka na detstvo“ (mačka vo vreci)

Všetko za 95c / kus

 

Od 17.00  živá hudba: hrá kapela Boky citom!

 

Neprehliadnite našu ponuku typických 1. májových pochúťok z grilu!!!
Prajeme Vám dobrú chuť!